שתף

אמנות בצל הקורונה

17:33 06.08.2020

מה חדש ברחובות

תערוכת בוגרי/ות המחזור הרביעי ב'פרדס' - בית הספר לאמנות גבעת ושינגטון, תתקיים באופן מקוון בטכנולוגיית 360

 

'פרדס' - בית הספר לאמנות חזותית בגבעת וושינגטון, פותח את תערוכת בוגרות/י המחזור הרביעי של בית הספר. לראשונה, מלבד העמדת התערוכה ופתיחתה בגלריית המוסד, תוצג התערוכה באופן מקוון, באמצעות טכנולוגיית 360, ותהיה פתוחה במשך שבועיים לקהל הרחב.

 

התערוכה, באוצרות המרצה והאמן אלעד רוזן, תיפתח ביום ו', 6.8.2020, בשעה 19:00, כאמור, למשך שבועיים, בגלריה של בית הספר 'פרדס' בגבעת ושינגטון. התערוכה המקוונת תוצג כאן בקישור זה>>

 

 

פרדס הוא בית עבור גברים ונשים המבקשים להציב רף גבוה של מחוייבות והתמסרות לאמנות כמקצוע עיקרי וכדרך-חיים. בית הספר, שהוקם על-ידי האמן פורת סלומון שעומד בראשו, מעמיד קול חדש של יוצרים ויוצרות, המביאים עמם את השראתו של עולם הרוח היהודי ומבקשים ליצור ולהתבטא במרחב התרבותי הכללי, תוך יצירת זיקות חדשות בין עולם האמנות לעולם הדתי, באופן שיפרה ויעשיר את שניהם גם יחד.

 

אחרי תערוכת בוגרי המחזור הראשון, שהוצגה בבית הנסן בירושלים, בקיץ 2017, תערוכת המחזור השני, שהוצגה בקיץ 2018, ב'מפעל' בירושלים, ותערוכת המחזור השלישי, שהוצגה בגלריה החדשה באצטדיון טדי בירושלים, בקיץ 2019, מגיעה התערוכה המקוונת הראשונה, בצל הקורונה, ומסכמת תכנית לימודים של 4 שנים בהדרכת צוות אמנים ואמניות ידועים ומוכרים.

 

 

בתערוכה יוצגו מגוון יצירות מתוך עולמם הפנימי של האמנים הבוגרים, כך למשל: הבוגר משה קמון יציג סדרת יצירות על הווי החיים החרדי מזווית שנונה ומשעשעת, הבוגרת טליה פרי תציג סדרת יצירות סביב הציפייה לנס, למזל ולגאולה מיובש השגרה, והבוגרת שלומית לב-רן תציג סדרת יצירות הממחישות את נקודת מבטה על ההתבגרות הכפויה והכואבת והניסיון לשמר רגע של נעורים.

 

פורת סלומון, מנהל בית-ספר פרדס: "עקב הקשיים שמערימה הקורונה על חשיפת התערוכה לקהל, החלטנו שאם לא נצליח להביא את הקהל לתערוכה - נביא את התערוכה אל הקהל. כך, במקביל לפתיחת התערוכה הפיזית ב'פרדס', יעלה גם סיור וירטואלי תלת-מימדי, שישולב בקטעי וידאו שיציגו את היצירות, יציצו אל התהליך בסטודיו, ישמיעו את האמנים עצמם, ועוד. בקיצור, עשינו מהקורונה לימונדה".

 

צילומים מתוך: סדרת היצירות של טליה פרי סביב הציפייה לנס, למזל ולגאולה מיובש השגרה

 

התערוכה נועדה, בין היתר, לאפשר לתלמידי בית הספר לפתח יצירה מקורית וייחודית, המשתלבת בשיח התרבותי הישראלי ואינה נבדלת ממנו. לרשות הסטודנטים בפרדס עומדות סדנאות עבודה עם ציוד מתקדם שמאפשר להם להתמקצע בתחומים השונים של האמנות הפלסטית (ציור, רישום, פיסול, צילום ווידאו-ארט), והם זוכים להנחייה צמודה לצד מפגשים קבועים עם אנשי אמנות ותרבות (אמנים, אוצרים, חוקרים וכיו”ב), שחושפים בפני התלמידים מגוון עולמות יצירה.

 

תערוכת בוגרי/ות המחזור הרביעי בפרדס – בית הספר לאמנות גבעת ושינגטון
פתיחה: יום ו', 7.8.2020, 10:00
נעילה: 14.8.2020
משתתפות/ים: משה קמון, טליה פרי, שלומית לב-רן
הגלריה של בית הספר 'פרדס' בגבעת ושינגטון.


לכניסה לתערוכה המקוונת (החל מתאריך 6.8.2020 בשעה 18:00) לחצו כאן >>

 


 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...